Kariera w Biurze Rachunkowym APIS

Praca

Samodzielna Księgowa/ Główna Księgowa

Opis stanowsika:
  • samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych w pełnym zakresie, zgodnie z ustawą o rachunkowości,
  • samodzielne prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • kontrola merytoryczna dokumentów i prawidłowości operacji księgowych,
  • prowadzenie spraw płacowych i kadrowych, w tym sporządzanie listy płac oraz rozliczeń ZUS,
  • sporządzanie deklaracji VAT, CIT, PIT, podatku od nieruchomości oraz sprawozdań GUS, NBP,
  • sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych,
  • sporządzanie raportów, analiz i zestawień dla klientów (m.in.: wnioski kredytowe, leasing, analizy płynności finansowej, cash flow, biznes plany),
  • kontakt z instytucjami zewnętrznymi US, GUS, ZUS,
  • obsługa kontroli podatkowych i audytów.
Wymagania:
  • doświadczenie - minimum 5 lat w księgowości,
  • biegła znajomość oraz umiejętność zastosowania w praktyce zagadnień ustawy o rachunkowości oraz obowiązujących przepisów podatkowych, przepisów ZUS i prawa pracy,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, zwłaszcza arkusza kalkulacyjnego Excel,
  • biegła obsługa programów finansowo-księgowych np. InsertGT, CDN Opitma,
  • doświadczenie w zakresie rozliczania organizacji non-profit będzie dodatkowym atutem,
  • umiejętność pracy w grupie i pod presją czasu,
  • doskonała organizacja własnego czasu pracy oraz komunikatywność,
  • samodzielność, sumienność, zdolność analitycznego myślenia,
  • mile widziana znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie,
  • dodatkowym atutem będzie posiadanie certyfikatu Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i doświadczenie w pracy w biurze rachunkowym.
Oferujemy:
  • prace w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • samodzielne i odpowiedzialne stanowisko,
  • pracę dla klientów z różnych branż.
Kontakt:
Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV, listu motywacyjnego na adres: sekretariat@biurorachunkowe-apis.pl

Biuro Rachunkowe APIS zastrzega sobie prawo do skontaktowania się tylko z wybranymi osobami w celu uzgodnienia terminu rozmowy kwalifikacyjnej.

Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz pozostałe spółki powiązane kapitałowo, zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. nr 133 poz. 883”

Praktyki/Staże

Biuro Rachunkowe APIS zaprasza studentów i absolwentów do wzięcia udziału w praktykach na stanowisku: księgowy/księgowa.

Oferujemy:
  • możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego,
  • zapoznanie się ze specyfiką pracy w biurze rachunkowym.
Oczekiwania od Kandydatów:
  • absolwent lub student rachunkowości, finansów, ekonomii,
  • bardzo dobra obsługa komputera (znajomość programów księgowych mile widziana),
  • umiejętność analitycznego myślenia oraz pracy w zespole,
  • bardzo dobra organizacja pracy, dokładność,
  • samodzielność i inicjatywa w działaniu,
  • chęć nauki i rozwoju umiejętności.
  • Zakres obowiązków:
    Do zakresu obowiązków należeć będzie, m.in.: pomoc przy prowadzeniu uproszczonej (KPIR) i pełnej księgowości, a w szczególności: wprowadzanie dokumentów do systemu księgowego, dekretacja dokumentów, pomoc w bieżących pracach biura (archiwizacja i porządkowanie dokumentów), w trakcie odbywania praktyki (stażu) praktykant zapozna się również z zasadami prowadzenia dokumentacji kadrowo/płacowej i rozliczeń z ZUS.

    Kontakt:
    Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: sekretariat@biurorachunkowe-apis.pl

    Rozpoczęcie i czas trwania praktyk są ustalanie indywidualnie w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.